google.com, pub-9332951032780950, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google-site-verification=7Tg_J1gte9S_UeWarkT6ZlVlse6ZZKvjwmWBp1xop1E
 • Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=5537461661
 • https://www.twitter.com/vahit.hooca
 • https://www.instagram.com/vahit.hoca
 • https://www.youtube.com/channel/UCGMi_lW4V-LtIaR0yOry1Gg
  • VAHİT HOCA
  • ONLİNE ÖZEL DERS MATEMATİK 0553 746 16 61
  • TURKBORSACİ
  • @TURKBORSACİ
  • TURKBORSACİ

Kolay Orta Zor Yayınlar – LGS Soru Bankası Tavsiyeleri

Kolay Orta Zor Yayınlar – LGS Soru Bankası Tavsiyeleri

 

LGS soru bankası alırken mutlaka öğrencinin seviyesine uygun olanı seçmelisiniz. Bu yazımızda size 8.sınıf  kolay orta zor yayınlar LGS soru bankası tavsiyeleri yaptık. Uzman öğretmen arkadaşlardan aldığımız LGS soru bankası tavsiyelerine siz de gönül rahatlığıyla uyabilirsiniz. Size bu yazımızda en iyi LGS Matematik kaynaklarını , soru bankalarını ve denemelerini açıkladık. En iyi matematik soru bankası tavsiyelerini yaparken kolay, orta ve zor olacak şekilde seviye seviye ayırdık.

Kolay (başlangıç) matematik soru bankası önerilerimiz, seviyesi sıfır düzeyde olan ve konuyu öğrenmek isteyen öğrencilerimiz içindir. Orta matematik soru bankası önerilerimiz, konuyu bilen kazanımları derinlemesine öğrenerek kendini geliştirmek isteyen öğrenciler içindir. Zor matematik soru bankası önerilerimiz ise kazanımları kavramış ancak yeni nesil sorularda uzmanlaşmak isteyen ve soru kaçırmadan matematiği fullemek isteyen öğrenciler içindir.

Şimdi gelelim kolay, orta ve zor seviyede matematik soru bankası tavsiyelerimize…

 

 1. Kolay (Başlangıç) Seviye LGS Matematik Soru Bankası Tavsiyelerimiz

 

Eğer öğrencimiz 6.ve 7.sınıfta beceri temelli yeni nesil soru bankası çözmediyse başlangıç seviyesinden başlamalıdır. Bu seviyedeki öğrencilerimiz LGS Matematik için kolaydan zora olacak şekilde kaynakları çözmelidir. Kazanımları elde ettikten sonra en son beceri temelli yeni nesil sorulara geçiş yapmalılar. En çok yapılan hata, nasıl olsa sınavda yeni nesil soru çıkacak deyip, öğrencileri direk yeni nesil sorularla karşı karşıya bırakmaktır. Bu LGS’ye hazırlanan öğrencileri adeta intihara sürükleyecek derecede bir harekettir ve öğrencilerde ‘Ben matematik yapamıyorum çünkü çok zor’ algısını kalıcı hale getirir.

 1. 1-Nartest -Tane Tane Matematik
 2. 2-Arı – Matematik Atölyem
 3. 3-HiperZeka- Hiper Matematik
 1. 4-Çanta- Etkinlikli Kazanım
 2. 5-Newton- Adım Adım Zirveye

 

 

2. Orta Seviye LGS Matematik Soru Bankası Tavsiyelerimiz

 

Eğer öğrencimiz 6. ve 7. sınıfta en az 1 tane yeni nesil soru bankası çözdüyse, deneme sınavlarında 10-15 net civarında yapıyorsa orta seviyede tavsiye edilen kitaplardan başlayabilir.

 1. 1-Hız Soru Bankası
 2. 2-Bilfen Protest Soru Bankası
 3. 3-Koray Varol Soru Bankası
 4. 4-Bons-Gümüş Soru Bankası
 5. 5-Okyanus Classmate Soru Bankası

 

3. Zor (İleri) Seviye LGS Matematik Soru Bankası Tavsiyelerimiz

 

Eğer öğrencimiz 6.ve 7.sınıfta birkaç tane yeni nesil soru bankası çözmüş ve deneme sınavlarında 15-20 net civarında yapıyorsa ileri seviyede tavsiye edilen kitaplardan başlayabilir.

 1. 1-Hız Matematik Uzmanı
 2. 2-İsem Soru Bankası
 3. 3-Gama Fenomen B
 4. 4-Okyanus Master
 5. 5-Newton Tüm Yıldız
 6. 6-en güçlü güç