google.com, pub-9332951032780950, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google-site-verification=7Tg_J1gte9S_UeWarkT6ZlVlse6ZZKvjwmWBp1xop1E
 • Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=5537461661
 • https://www.twitter.com/vahit.hooca
 • https://www.instagram.com/vahit.hoca
 • https://www.youtube.com/channel/UCGMi_lW4V-LtIaR0yOry1Gg
  • VAHİT HOCA
  • ONLİNE ÖZEL DERS MATEMATİK 0553 746 16 61
  • TURKBORSACİ
  • @TURKBORSACİ
  • TURKBORSACİ

LGS Türkiye Birincilerinden Tavsiyeler

LGS Türkiye Birincilerinden Tavsiyeler

 

Başarısı kanıtlanmış LGS Türkiye birincileri tavsiyelerini ve röportajlarını sizler için derledik. Öğrenciler tüm samimiyetiyle yaşadıklarını anlatıyor. LGS adaylarına da tavsiyelerini söylüyorlar. LGS Türkiye birincileri tavsiyeleri ile ilgili video çeken Fatih Olfaz hocamıza teşekkür ederiz. Hedefi LGS birinciliği , derece yapmak, fen lisesi ya da marka olmuş nitelikli anadolu lisesi olan öğrencilerimiz mutlaka izlemeliler. Neden sizde Türkiye birincisi olmayasınız!

 

2022 LGS TÜRKİYE 1.Sİ İSMAİL KEKİK

LGS 2022’de tüm soruları doğru cevaplayarak tam puan yaptım. İlk olarak arkadaşlar söylemem gereken bir şey var sınavlar hayatın sonu değil. Ben Ağustos ayında başladım. Önce matematiğin ilk konusunu öğrendim. Sonra da temel sorularla çalışmaya başladım. Ardından da yeni nesil soru çözmeye başladım. Türkçe dersine kitap okuyarak ve paragraf çözerek hazırlandım. Ayrıca noktalama ve kurallarını mutlaka çalışmalısınız. İnkılapta bütün konularını ezberlemelisiniz. Dinde paragraf çözmelisiniz. İngilizcede ise kelime ezberi yapmalısınız.

Matematik için yapmanız gerekenler, işlemlerinizi temel sorularla hızlandırmak. Farklı soru tipleri için farklı yayınlardan çözmelisiniz.

 

2021 LGS TÜRKİYE 1.Sİ BUSE CELİN AYYILDIZ

 

LGS Türkiye birincilerinin tavsiyelerine kulak verin. Buse Celin Ayyıldız : “Zor bir süreçti. Bazen okula gidemediğimiz oldu. İlk önce sabır ve kararlılık çok önemli. Ben hedefimi baştan koymuştum. Tam puan olması gerektiğiyle ilgili ve hiçbir zaman pes etmedim. Kendimi motive etmek için beş dakika gözlerimi kapatıp, tam puan yaptığımı hayal ettiğim. Ailemin desteği bu süreçte çok önemliydi. Kardeşim sayesinde motive olabildim. Hedefim Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi’nde okumak. Üniversiteye ise tam karar veremedim ama sayısal bir alan istiyorum.
Sınav süreciyle ilgili tavsiyelerde de bulunan Ayyıldız, “Öncelikle kendilerine zaman ayırmaları gerekiyor. Bu sınava zihinsel olarak da hazır olmaları gerekiyor. Öğretmenlerini çok iyi dinlemeliler. Kendilerine bir hedef koysunlar. Bu da onları sınava motive edecektir.”

 

2021 LGS TÜRKİYE 1.Sİ BENGÜSU YENER

LGS Türkiye birincilerinin tavsiyelerine kulak verin. Bengüsu Yener: “Öncelikle sistemli bir çalışmayla hazırlandım. Daha öncesinde belli bir çalışma temelim vardı. 8. sınıfta da bu temelin üzerine koyarak, belli bir çalışmayla bu başarıya ulaştım. Beni motive eden şey ailem, arkadaşlarım ve gelecekte gideceğim okuldu. Gelecek için planlarım, İstanbul Erkek Lisesi’nde okumak ve çocuk cerrahı olmak. Pandemi şartlarında elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Gerek çeşitli kitaplarla, broşürlerle bu stresli süreci atlatmaya çalıştım. Seneye sınava girecek arkadaşlara tavsiyem; düzenli çalışmaya başlasınlar, bol bol kitap okusunlar.”

 

2021 LGS TÜRKİYE 1.Sİ HAMZA SOYLUER: 

LGS Türkiye birincilerinin tavsiyelerine kulak verin. Hamza Soyluer: “Sınavda sayısal sorular daha çok yeni nesil sorulardı. O yüzden yeni nesil sorulara çalışmalarını öneriyorum. Ders çalışmak dışında her gün kendilerine zaman ayırabilecek faaliyetlerde bulunsunlar. Sınava hazırlık sürecini daha rahat geçirmek için dikkatlerini sınav dışında başka bir uğraşa versinler. Çünkü sürekli sınavı düşünmek strese girmelerine neden olacaktır.

 

2020 LGS TÜRKİYE 1.Sİ İLAYDA ÇAVDAR

 

LGS Türkiye birincilerinin tavsiyelerine kulak verin. İlayda Çavdar: Şuanda Galatasaray Lisesinde okuyorum. İlk başlarda hem dershanem hem okul olduğu için test çözmeye az vakit kalıyordu. 250-300 soru çözüyordum.  İlkokuldan beri Matematiğe özel bir ilgim vardı. Matematik yarışmalarına katılıyordum. Onun için çok fazla zorlanmadım. Sayısal derslerde hep yeni nesil sorular çözüyordum. Sözel derslerde ise önce TEOG tarzında ezberleri tamamlıyordum. Sonra yeni nesile geçiyordum. Dershane sizi disipline sokuyor ama şart değil. Tamamen kendi çabalarıyla hazırlanan arkadaşlar da var. Karantina öncesinde benim ders çalışacağım vakit azdı. Sene başında çok istekle başladım ama sonradan bıktım. Biraz kendime zaman ayırmayı arttırdım. Sonra tekrar kendime geldim. LGS’ye hazırlanırken instagramı sildim. Youtube da konu anlatım videoları izliyordum. Günlük en fazla 1.5 saat falan kullandım. Ama ölü vakitlerimde çözdüm. Bir kere 1000 soru çözmüştüm günde. Ben biraz hızlı çözüyordum soruları. İlk denememde 6 yanlışla başlamıştım. İlk 3 ayda 3 yanlışa düşürdüm. En çok Türkçe ve Paragrafta Anlam da yanlış çıkıyordu. Pandemi sürecinde karantinada evde denemelerimde ilk başta kötüydü. Sonradan denemelerim arttı ve yanlışlarım azaldı. LGS’ye girecek arkadaşlar bütün gün evdeler. Derslerine odaklanmalılar zaten bütün gün evdeler.

 

2019 LGS TÜRKİYE 1.Sİ AZRA YILMAZ

LGS Türkiye birincilerinin tavsiyelerine kulak verin. Azra Yılmaz: Antalya’da ikamet ediyorum. Bu yıl LGS’ye girecek olan tayfaya bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Ben öncelikle 7.sınıfta LGS odaklı çalışmadım. Ben yaz tatilinde çalışmaya başladım. Yaz tatilinin son ayında başladım. Yaz tatilinde daha çok kitap okuyup, paragraf çözebilirsiniz. LGS sürecinde kitap okumaya çok vaktiniz kalmayabilir. Sonra ufak ufak konulara giriş yapabilirsiniz. Okul döneminde düzenli çalışmanız da size yetebilir. Ben de aslında 8.sınıf da başladım çalışmaya. İlk başta 8.sınıfta haftalık programlar yaptım. Her gün günlük tekrar ve haftalık tekrar yaptım. Tekrar çok önemli. Programa düşük soru sayısıyla başladım. En son en yüksek 300-350 soru sayılarını gördüm. Az ve öz çözmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Ben de başkalarından 600-700 soru duyuyordum. Önemli olan verim almaktır. Her gün mutlaka siz de paragraf sorusu çözmelisiniz. Bu şekilde 1.dönemi bitirdim. Yarı yıl tatiline gelince kendime özel program hazırladım ve uymaya çalıştım. Yine tekrarlar yaptım ve kitap okudum. Sonrasında aynı şekilde devam ettim. Program yaptım ve soru sayılarım arttı. İlk başta denemelerde çok yanlışım çıkıyordu. İlk denemem çok kötüydü. Matematikte 10 soru işaretleyebilmiştim ve 7 tanesi doğruydu. Süreyi yetiştirememiştim. Sonradan soru çözme taktiklerini öğrendim. Yeni nesil sorularda çok korkuyordum. Her yapamadığım soruyu mutlaka öğrenmeye çalıştım. Tenefüslerde sürekli öğretmenime soruyordum. Siz de mutlaka her bilemediğiniz soruyu öğrenin. Sınavda da ufak değişiklikle benzerleri çıkıyor. Özellikle 7. Ve 8.sınıfta çok Matematik sorusu çözdüm. Öğretmenimiz okulda bizi ismimizi yıldızlara yazarak çok iyi motive ediyordu. Okulda her Cuma denemeler oluyordu. Bana çok katkısı oluyordu. İkinci dönem denemeler bizi LGS’ye daha çok hazırlıyor. 2.dönem haftada 3-4 deneme çözüyordum. LGS yaklaşınca her gün 2-3 deneme çözdüm. Ayrıca yayımlanan örnek soruları çözüyordum. Mutlaka siz de çözün. LGS’de de örnek sorulara çok yakın sorular çıktı.